У ВР ратифікували угоду, яка покращить безпеку руху та допоможе впровадити сучасні інтелектуальні системи на транспорті
Новини

Верховна Рада може розглянути проєкти законів про залізничний транспорт у жовтні

Комітет з питань транспорту та інфраструктури Верховної Ради планує під час шостої сесії восени 2021 року розглянути та винести на засідання парламенту ряд законопроєктів, що стосуються залізниці. Про це пише Rail.insider.

Серед основних законопроєктів – №№ 1196 та альтернативний 1196-1 «Про залізничний транспорт України». Їх намічено опрацювати в комітеті у вересні та передати на розгляд Верховної Ради у жовтні.

Ті ж самі терміни заплановані і щодо проєкту закону № 3927 «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту».

У жовтні заплановано проведення 8 пленарних засідань ВРУ – кожного дня з 5 по 8 та з 19 по 22 число наступного місяця.

На сьогодні виконалося вже два роки, як проєкт закону “Про залізничний транспорт” № 1196 зареєстрований у Верховній Раді. Майже стільки ж знаходиться на розгляді й альтернативний законопроєкт № 1196-1 . Напочатку поточного року бізнес закликав Раду пришвидшити розгляд цього документу.

Крім того, профільний комітет має розглянути та винести на голосування у другому читанні в жовтні законопроєкт № 4258 «Про мультимодальні перевезення».

Загалом, упродовж вересня 2021 року—січня 2022-го Комітет з питань транспорту та інфраструктури ВРУ має намір підготувати до розгляду у парламенті 26 проєктів законів, також щодо 77 документів повинен надати свої пропозиції.

У порядку контролю комітет розгляне:

  • стан виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підприємств залізничного транспорту, майно яких розташоване на території проведення антитерористичної операції» (№ 1787-VIII від 20.12.2016 р.),
  • стан виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підприємств залізничного транспорту, майно яких розміщене в районі відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, проведення антитерористичної операції» (№ 2604-VIII від 18.10.2018 р.),
  • 4199-1 Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування наглядових рад для забезпечення належного та ефективного управління корпоративними правами держави,
  • 5185 Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо особливостей здійснення закупівель громадських послуг з перевезення пасажирів.

Крім того, мають бути проведені обговорення законопроєкту “Про залізничний транспорт” щодо врахування в ньому положень директив і регламентів ЄС відповідно до зобов’язань України згідно з Угодою про асоціацію.

 

 

Читайте також