Міжнародні новини, Новини

Сербія інвестує 7,7 млрд доларів у модернізацію залізничної інфраструктури

Сербія збирається витратити приблизно 7,7 млрд доларів (6,5 млрд євро) на модернізацію та відновлення залізничної інфраструктури в країні. Про цей крок заявила прем’єр-міністр Сербії Ана Брнабич, передає Rail.insider із посиланням на railway-technology.com.

Завдяки інвестиціям зможуть  відремонтувати майже 1 тис. км залізничних ліній, покращивши сполучення всередині країни та за її межами.

Посадовиця додала, що уряд країни працює над проєктною документацією для швидкісного залізничного сполучення між Белградом та Нишем. Проєкт буде значною мірою розвиватися з використанням грантів ЄС.

Планується також будівництво залізничних ліній Ниш—Димитровград та Суботиця—Сегед. Роботи незабаром розпочнуться.

Захід був організований Європейським інвестиційним банком, Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та міжнародною організацією під назвою Транспортне співтовариство.

Окрім того, ЄБРР закликав збільшити інвестиції у залізничний сектор Західних Балкан, щоб покращити сполучення та подолати надзвичайну ситуацію зі зміною клімату. Фінансова установа інвестувала майже 1 млрд євро у залізничний сектор Західних Балкан.

На початку цього року Світовий банк схвалив кредит у розмірі 62,5 млн доларів на підтримку проєкту модернізації залізниць у Сербії.

Як повідомлялося раніше, у місті Ниш (на півдні Сербії) будується інтермодальний термінал.

Читайте також