Міжнародні новини, Новини

Стати машиністами швидкісного поїзда бажають 28 тис. саудівських жінок

Понад 28 тис. жінок у Саудівській Аравії подали заявки на перші 30 вакансій машиністів поїздів. Про це пише Rail.insider із посиланням на Railway Supply.

Машиністів набирає іспанський національний оператор RENFE, у якого є 12-річний контракт на експлуатацію лінії високошвидкісної залізниці Haramain між Меккою та Мединою у партнерстві з керівником інфраструктури ADIF та інженерно-консалтинговою компанією Ineco.

Більше половини претенденток пройшли перший етап онлайн-добору, під час якого оцінювалися освіта та знання англійської мови. Тепер будуть проведені додаткові тести і співбесіди для відбору тих, хто пройде теоретичну та практичну підготовку.

Зауважується, що на лінії високошвидкісної залізниці Харамейн зараз працюють понад 1300 осіб, більшість з яких є громадянами Саудівської Аравії. Перші машиністи пройшли навчання у Мадриді у 2013—2014 роках перед офіційним відкриттям 453-кілометрової траси у вересні 2018 року.

З того часу програма навчання була розширена завдяки залучення до неї Саудівського залізничного політехнічного інституту у Кассимі.

RENFE вже підготувала понад 80 машиністів місцевих поїздів, і ще 50 зараз проходять навчання. Місцева дочірня компанія RENFE також прийняла на роботу і навчила понад 400 громадян Саудівської Аравії для роботи в комерційному та експлуатаційному господарствах залізниці.

Як повідомлялося раніше, у Саудівській Аравії 30 жінок стануть машиністами.

Читайте також