Економіка, Новини

Стефанішина: Законопроєкт про локалізацію зашкодить євроінтеграції України в ЄС

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина виступила проти ухвалення законопроєкту про локалізацію. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна». На думку Стефанішиної, документ суперечить міжнародним зобов’язанням України та зашкодить перемовинам з ЄС щодо оновлення Угоди про асоціацію.

“Якби цей проєкт був схвалений і набув чинності у такій редакції, це створило би політичну напругу, це був би прямий торговий подразник. На мою думку, набрання чинності таким законом свідчило б про усвідомлений вибір, тому що я знаю, що усі депутати розуміють, що цей законопроєкт суперечить міжнародним зобов’язанням. Відповідно, його схвалення призведе до послаблення позиції України у перемовинах щодо оновлення Угоди про асоціацію, а також фактично знецінення позиції України щодо торгових бар’єрів, які будуть запроваджуватися з боку ЄС”, – зазначила Ольга Стефанішина.

Стефанішина також зазначила, що до законопроєкту до другого читання подано дуже багато правок, і, на її думку, необхідно доопрацювати законопроєкт, або на базі профільного комітету сформувати підхід, який буде відповідати міжнародним зобов’язанням України. Вона також висловила сподівання, що депутати у підсумку “оберуть європейську інтеграцію”.

Водночас у Європейському Союзі очікують, що Україна відмовиться від ініціативи забезпечувати локалізацію при здійсненні державних закупівель.

Раніше Президент України Володимир Зеленський надіслав листа до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, де наголосив, що зміни у сфері публічних закупівель не повинні суперечити європейському законодавству.

Нагадаємо, у серпні Верховна Рада 248 голосами “за” прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості.

Читайте також