Укрзалізниця подовжила терміни подання документів на включення до «короткого списку» виробників електровозів
Економіка, Новини

У ЄС очікують на відмову України від введення локалізації у сфері держзакупівель

У Європейському Союзі очікують, що Україна відмовиться від ініціативи забезпечувати локалізацію при здійсненні державних закупівель. Про це заявив голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас, передає “Інтерфакс-Україна”.

Посадовець наголосив, що це суперечить Угоді про асоціацію.

“Украй важливе питання: ми очікуємо від української сторони, що вона утримається від ухвалення законодавства, яке не відповідає Угоді про асоціацію. Це стосується і пропозиції впровадити вимоги щодо локалізації у сфері державних закупівель”, – сказав Маасікас на засіданні Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

Нагадаємо, у серпні Верховна Рада 248 голосами «за» прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості.

Водночас у Європейському Союзі попередили про негативні наслідки введення Україною локалізації під час держзакупівель у галузі машинобудування. Законопроєкт піддала критиці й віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Пізніше Президент Володимир Зеленський надіслав листа до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, де наголосив, що зміни у сфері публічних закупівель не повинні суперечити європейському законодавству.

Читайте також