Інфраструктура, Новини, Перевезення

У Мінфіні обговорили можливості запуску швидкісних електропоїздів з Києва до Лисичанська

Представники Міністерства фінансів України та Європейського інвестиційного банку 25 січня провели черговий онлайн перегляд портфелю проектів Європейського інвестиційного банку(ЄІБ). У його межах обговорили можливості запуску швидкісних електропоїздів з Києва до Лисичанська. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу відомства.

Учасники розглянули поточний стан підготовки та реалізації спільних проєктів, а також узгодили план заходів на наступний період. Заступник міністра фінансів Олександр Кава зазначив, що ресурси, які надає ЄІБ, — важливе джерело фінансування проєктів розвитку держави. «Сьогодні портфель проєктів ЄІБ у державному секторі є найбільшим серед міжнародних фінансових організацій, з якими співпрацює уряд України», — додав посадовець.

Окрім того, сторони обговорили можливості реалізації за кредитні кошти ЄІБ проєкту щодо запуску швидкісних електропоїздів із Києва до Лисичанська (Луганська область) за 7 годин. Цього планується досягти завдяки модернізації та електрифікації залізниці на дільниці Сіверськ—Новозолотарівка—Лисичанськ.

«Починаючи з 2004 року загальний обсяг наданих Європейським інвестиційним банком фінансових ресурсів в Україні, як в державному, так і в приватному секторі становить більше 7,5 млрд євро. На сьогодні проєктний портфель ЄІБ у державному секторі становить 25 проєктів загальним обсягом 5,2 млрд євро, ще 3 проєкти загальною вартістю 570 млн євро перебувають на стадії ратифікації фінансових угод», — наголосили у пресслужбі міністерства.

Спільні проєкти спрямовані на покращення стану автомобільних доріг України, модернізацію енергетичної галузі, розвиток муніципальної, авіаційної та залізничної інфраструктури, розвиток транспортної логістики, енергоефективність громадських будівель у містах України, створення центрів професійної освіти, підтримку малого та середнього бізнесу, відновлення соціальної інфраструктури Донецької і Луганської областей, а також інших регіонів України.

Як повідомлялося раніше, ЄІБ готовий профінансувати проєкт для прискорення руху поїздів до Лисичанська.

Читайте також