Новини

Ухвалення законопроєкту про інтероперабельність може дати майже 4 млрд доларів у дербюджет, — Юлія Клименко

Після ухвалення законопроєкту «Про безпеку та інтероперабельність залізничного транспорту України» до держбюджету України має надійти майже 4 млрд доларів від міжнародних організацій. Про це написала у Facebook перша заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури Юлія Клименко, інформує RAIL.insider.

Народна депутатка нагадала, що підкомітет із залізничного транспорту закінчив розгляд 2354 поправок і пропозицій до законопроєкту «Про безпеку та інтероперабельність залізничного транспорту України». Тепер документ готовий до обговорення та голосування на Комітеті Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури наступного тижня, а потім — у залі Верховної Ради.

«Назва законопроєкту складна — суть проста: гармонізація української залізниці з європейськими директивами та технічними регламентами/стандартами. Зп (законопроєкт, — ред.) є технічним і неполітичним», — наголосила Юлія Клименко.

Вона уточнила, що законопроєкт — єдина перепона для отримання в держбюджет України, зокрема і для зарплат військових:

  • 3,35 млрд доларів (147 млрд грн) від Світового банку;
  • 0,3 млрд євро (15 млрд грн) від ЄС/Ukraine facility;
  • 0,2 млрд доларів (10 млрд грн) безпосередньо для підтримки Укрзалізниці.

Юлія Клименко висловила сподівання, що уряд і нардепи відповідально поставляться «до цього неполітичного зп і проголосують його якнайскоріше, щоб Україна мала не величезну діру в бюджеті в травні і не підвищення податків для ФОП, а дешеві кредити та гранти в бюджет України, щоб мати чим і як воювати і платити пенсії».

Як повідомлялося раніше, ухвалення законопроєкту про інтероперабельність допоможе отримати фінансову допомогу від ЄС.

Підписуйтесь на RAIL.insider у Viber і Telegram — тут найактуальніші новини, відео та події залізничної галузі.



Читайте також