Інфраструктура, Новини

Україна на 34 % виконала угоду про євроасоціацію у транспортній сфері

Згідно з системою «Пульс Угоди» загальний відсоток виконання українською стороною усіх зобов’язань відповідно до Угоди про асоціацію в галузі транспорту зріс з 19% у 2019 році до 34% у 2020-му. Про це під час робочої зустрічі з представниками ЄС повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Криклій також висловив сподівання, що підписання Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною та Європейським Союзом відбудеться найближчим часом, і Україна розраховує на підтримку ЄС у цьому питанні.

Сторони також обговорили стан справ та подальші плани щодо розвитку внутрішніх водних шляхів України. Владислав Криклій повідомив, що у зв’язку з ухваленням закону «Про внутрішні водні шляхи» у грудні минулого року міністерство вже розпочало роботу щодо розробки відповідних нормативно-правових актів для забезпечення реалізації норм цього закону.

Крім цього, учасники зустрічі обговорили лібералізацію міжнародних автоперевезень між Україною та країнами ЄС. Владислав Криклій запропонував створити окрему робочу групу з представниками ЄС для відпрацювання цього питання.

Нагадаємо, раніше Європейський Союз опублікував свій щорічний звіт про виконання Асоціації щодо України. У ньому стан нереформованої компанії “Укрзалізниця” назвали критичним. У відповідь в УЗ пообіцяли врахувати зауваження від ЄС.

Читайте також