Новини

Українське зерно можуть вивозити контрабандою через Сирію, — розвідка

Окупанти продовжують вивозити викрадене в Україні продовольство на територію РФ та окупованого Криму. Про це пише Rail.insider із посиланням на інформацію Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Зауважується, що у Пологах (Запорізька область) готують до транспортування у РФ зерно та насіння соняшника, які перебувають у сховищах. З Енергодару в напрямку Кам’янки-Дніпровської під охороною військових виїхала колона російських вантажівок, завантажених зерном. Кінцевий пункт призначення — окупований Крим.

У селі Волохів Яр Харківської області колабораціоністи допомагають окупантам вивозити зерно з ангарів. Зерновози прямують до російського кордону.

Окрім того, 1500 т зернових вивезено зерновозами («Кримзернотранс») з Малої Лепетихи Херсонської області до окупованого Криму.

Є інформація, що окупанти також вивозять до Криму великі обсяги викрадених в Україні овочів — буряку, картоплі та капусти.

«Наразі відомо, що значна частина викрадених з України зернових перебуває на суховантажних суднах під російським прапором в акваторії Середземного моря. Найбільш вірогідна країна призначення вантажу — Сирія. Звідти контрабандою зерно може постачатись до інших країн Близького Сходу», — наголосили у ГУР.

Нагадаємо, що окупанти вивезли з України приблизно 400 тис. т зернових. Окрім того, в українських портах заблоковано майже 4,5 млн т зерна. Водночас стало відомо, що країна-агресорка вивозить зерно з окупованих територій України. Хоча пізніше вона від цього відхрестилася. Також окупанти взялися за вивезення олії з Пологів.

Водночас Україна блокує продаж краденого зерна окупантами.

Читайте також