Новини, Новини бізнесу, Перевезення, Рухомий склад

Укрзалізниця затвердила договір про допуск приватних локомотивів до роботи на залізниці

Правління АТ «Укрзалізниця» затвердило договір про допуск приватних локомотивів до роботи на залізниці. Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій. Міністр уточнив – мова йде саме про реалізацію експериментального пілотного проєкту із допуску приватних локомотивів до роботи окремими маршрутами на залізничних коліях загального користування, яке впроваджує Мінінфраструктури.

«І ми в очікуванні виходу перших приватних компаній на колії УЗ. Розраховую, що договір буде укладено якнайшвидше», – зазначив очільник Міністерства.

За словами Владислава Криклія, відбір учасників для участі в експериментальному проєкті триває, а ринок проявляє неабиякий інтерес до запуску приватної тяги

«Завдяки йому ми зможемо протестувати функціонування ринку залізничних перевезень в умовах роботи декількох залізничних перевізників. Також це дозволить відпрацювати технічні та технологічні особливості реалізації доступу до залізничної інфраструктури та дослідити ризики в організації безпеки руху під час експлуатації приватних поїздів на залізничній мережі загального користування», – пояснив Міністр.

Нагадаємо, першим учасником експерименту було визначено ТОВ “Українська локомотивнобудівна компанія”, яка здійснюватиме курсування приватних локомотивів одразу на 9-х дільницях залізниці на Західній Україні.

Читайте також