Укрзалізниця оновила тендерну документацію на закупівлю автоматизованої системи обліку пального для акцизних складів
Укрзалізниця, Новини

Уряд затвердив фінансовий план Укрзалізниці 

На сьогоднішньому засіданні Кабінет Міністрів України затвердив консолідований фінансовий план АТ «Укрзалізниця» на 2021 рік. Про це повідомляє пресслужба Перевізника.

Згідно з головним фінансовим документом компанії, цього УЗ очікує отримати 93 млрд грн та спрямувати значні інвестиції в оновлення рухомого складу та інфраструктури.

«Попри кризу, яка викликана COVID-19, на цей рік заплановані значні інвестиції у розвиток компанії. Після затвердження фінплану маємо надолужити втрачене по капітальним інвестиціям. Серед основних проєктів: початок великої електрифікації залізниць – це ділянки Долинська – Миколаїв та Ізов – Держкордон, закупівля великої партії пасажирських вагонів за кошти виділені з Держбюджету, модернізація локомотивів та ремонт вантажних вагонів. Дякую Уряду та нашим партнерам за підтримку фінплану», – прокоментував в.о. голови правління УЗ Іван Юрик.

Прибуток встановлено на рівні 3,6 млрд грн. Так, лише за завдяки реалізація брухту компанія планує отримати – 1,5 млрд грн, від відчуження непрофільних активів – 1,9 млрд грн та від списання необоротних активів – 1 млрд грн.

До Державного та місцевих бюджетів компанія планує перерахувати 24,7 млрд грн податків та зборів. План по капітальним інвестиціям – 27 млрд грн. Обсяги вантажних перевезень планується збільшити на 1,7% до 306,4 млн тонн.

Планується придбати близько 80 пасажирських вагонів, оновити близько 23,5 тис. вантажних вагонів, 451 пасажирський вагон, 2 швидкісні електропоїзди Škoda, 318 локомотивів, 76 секцій моторвагонного рухомого складу, 6 дизель-поїздів та 3 рейкові автобуси.

Нагадаємо, напередодні Іван Юрик допускав, що показники фінплану можуть змінитися у зв’язку зі зміною макроекономічної ситуації.

Читайте також