Новини, Перевезення, Укрзалізниця

УЗ планує боротися зі спекулятивними ставками на вагони

АТ «Укрзалізниця» розробляє довгостроковий механізм, аби нівелювати спекуляції під час розподілу зерновозів філії «Центр транспортної логістики» на аукціонах у системі ProZorro. Про це під час наради із представниками зернового ринку заявив заступник директора Департаменту комерційної роботи товариства Валерій Ткачов, передає Rail.insider.

Зауважимо, що останнім часом ставки на користування зерновозами УЗ суттєво зросли. Так, 22 жовтня максимум сягнув 3750 грн, а 25 жовтня — 4576 грн (стартова вартість становила 1200 грн).

За словами Валерія Ткачова, «йде спекулятивний «перегрів» ринку». Тож в Укрзалізниці наразі розробляють інструментарій для розв’язання ситуації, що склалася.

Представники бізнесу теж не стоять осторонь. Так, представниця Американської торговельної палати в Україні Яна Гриценко закликала впровадити довгострокове планування, тобто забезпечити продаж права на користування рухомим складом на довший термін. Валерій Ткачов підкреслив, що наразі в УЗ опрацьовують різні варіанти такого планування.

Сергій Калкутін із ТОВ «Нібулон» наголосив на тому, що варто надавати перевагу аграрним підприємствам, а не посередникам. Також вніс пропозицію щодо маршрутизації відправлень або хоча б укрупнення лотів до 30 вагонів і більше.

Представник УЗ зауважив, що в Укрзалізниці шукатимуть баланс і намагатимуться враховувати інтереси усіх вантажовідправників.

«Давайте разом «охолоджувати» цей ринок», — закликав Валерій Ткачов.

Як повідомлялося раніше, АТ «Укрзалізниця» оприлюднило ставки на користування рухомим складом у листопаді.

Читайте також