Новини, Укрзалізниця

УЗ планує скорочення кількості працівників у 2022 році

Цьогоріч в Укрзалізниці передбачено зменшення кількості працівників. Про це пише Rail.insider із посиланням на інформацію, оприлюднену ГС «Центр досліджень залізничного транспорту».

У громадській спілці заявили, що проаналізували фінансовий план АТ «Укрзалізниця» на 2022 рік (наголосимо, що документ досі не оприлюднений на офіційному сайті компанії).

Так, у повідомленні акцентується, що за 2 роки УЗ може втратити до 25 тис. працівників.

«При зростанні перевезень вантажів і пасажирів у 2021 році Укрзалізниця провалила соціальну і кадрову політику, що призвело до значного відтоку кадрів. За 2021 рік сім’я залізничників зменшилася більш ніж на 11 тис. працівників (–5% до 2020 року)», — наголошується у повідомленні.

Уточнюється, що в Укрзалізниці гострий дефіцит представників робітничих професій — машиністів, помічників машиністів, диспетчерів, складачів поїздів, чергових по станції, оглядачів вагонів, слюсарів з ремонту рухомого складу та інших.

Водночас, за даними громадської спілки, передбачено продовжити скорочення працівників: у 2022 році заплановано зменшення кількості залізничників на 14 тис. осіб (–6% до 2021 року).

Також зазначається, що у 2022 році середньомісячна заробітна плата залізничників має становити приблизно 12,5 тис. грн на руки.

Наведені у дописі й розміри зарплат менеджменту товариства. Так, голова правління УЗ має отримувати щомісяця 684 тис. грн на руки, член правління — 562 тис. грн, член наглядової ради — 201 тис. грн, управлінець в адміністрації — 74 тис. грн.

Як повідомлялося раніше, УЗ підвищила зарплати працівникам на 10%.

Профспілка ініціювала підвищення зарплати залізничникам на 25% у 2022 році. Також в УЗ розповіли про середні зарплати машиністів, вагонників та колійників. Водночас сам Олександр Камишін повідомляв, що працює без контракту і без зарплати.

Читайте також