Розробники booking.uz.gov.ua виграли суд в АТ “Укрзалізниця”
Укрзалізниця, Новини

УЗ програла суд щодо сплати Сбербанку 56,1 млн доларів боргу Донецької залізниці

17 лютого Госпсуд Донецької області ухвалив рішення стягнути з Укрзалізниці 56,112 млн доларів (1,562 млрд грн) боргу ДП “Донецька залізниця”.

Відповідна ухвала оприлюднена в єдиному державному реєстрі судових рішень. З усієї суми 36,3 млн доларів – це борги держпідприємства за кредитними лініями, а решта прострочені відсотки.

Зауважимо, що до 2020 року АТ “Сбербанк” судився саме з ДП “Донецька залізниця” за цим боргом. Проте влітку той же господарський суд змінив сторону провадження на АТ “Укрзалізниця”, як правонаступника. У січні УЗ намагалась оскаржити це рішення в апеляції, але програла.

Загалом банк планував стягнути 56,112 млн доларів та 149 млн грн пені, але суд задовольнив позов частково. В Укрзалізниці є 20 днів, аби оскаржити рішення.

Нагадаємо, раніше Господарський суд задовольнив клопотання Державної виконавчої служби та змінив сторону виконавчого провадження щодо іншого боргу “Донецької залізниці” у 68 млн доларів. Таким чином фактично зобов’язавши Перевізника розрахуватись перед Сбербанком й за ці борги підприємства.

УЗ подавала апеляцію, але 17 вересня суд залишив попереднє рішення без змін. 10 грудня Верховний суд відмовив УЗ у розгляді касаційної скарги.

Також 22 грудня 2020 року Госпсуд Києва відкрив провадження за позовом Сбербанку до Укрзалізниці про стягнення 17,25 млн доларів заборгованості за нарахованими відсотками за кредитом Донецької залізниці.

Читайте також