Новини, Економіка

У МІУ планують створити залізничний фонд для здійснення концесії вокзалів

Міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що наразі вивчається можливість започаткування і залізничного фонду, який може стати джерелом платежів за експлуатаційну готовність для здійснення концесії вокзалів та інших проєктів державно-приватного партнерства.

Про це міністр заявив 20 жовтня під час панельної дискусії «Приватизація та концесія в транспорті 2020-2021: наступні кроки». За його словами, створення фонду також може пришвидшити процес оновлення пасажирського рухомого складу Укрзалізниці.

Наразі ж міністерство активно готує концесійні проєкти залізничних вокзалів Харкова, Дніпра, Вінниці, Хмельницького, Миколаєва, Чопа та Київ-Пасажирського.

«Зараз ми проходимо необхідні процедури, які, звісно, хотілось би пришвидшити. У середньому концесійний проєкт триває 22 місяці, з яких 12 – на підготовку. У грудні матимемо рішення щодо доцільності підготовки ТЕО залізничних вокзалів, до березня 2021 року – ТЕО проєктів, і наступний крок – оголошення концесійних конкурсів», – заявив Міністр.

Зауважимо, у МІУ озвучували плани щодо залучення 3,8 млрд грн інвестицій завдяки передачі в концесію семи залізничних вокзалів. Також в планах міністерства забезпечити 60,18 млн грн концесійних платежів і 17,4 млн грн податків до держбюджету.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій анонсував оголошення конкурсу щодо відбору концесіонера для залізнично-поромного комплексу Чорноморського морського порту. Його мають оголосити у другому кварталі наступного року.

Читайте також