Новини, Рухомий склад, Укрзалізниця

В МВС анонсують закупівлю електровозів Alstom для УЗ

Вже незабаром може бути укладений договір на постачання електровозів Alstom для Укрзалізниці. Про це повідомляє прес-служба МВС.

Міністр МВС Арсен Аваков, голова УЗ Володимир Жмак, посол Франції Ет’єн де Понсен та гендиректор Alstom Анрі Пупар-Лафарж обговорили перспективи реалізації проекту постачання електричних локомотивів Alstom із частковою локалізацією їх виробництва і технічного обслуговування в Україні.

Повідомляється, що проект започатковано у вересні 2018 року, коли Alstom і «Укрзалізниця» підписали меморандум про взаєморозуміння, який офіційно закріплює співпрацю з надання та обслуговування електричних локомотивів. Фінансова модель проекту передбачає залучення кредитних коштів Держказначейства Франції та інших джерел.

«Ми довго напрацьовували деталі спільного з французькою стороною проекту і найближчим часом можемо вийти на підписання міжурядової угоди, яка повністю буде задовольняти потреби України. В тому числі з урахуванням вимог поставлених Президентом України в частині локалізації виробництва на українських підприємствах» – заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Володимир Жмак же повідомив що УЗ зацікавлена у 50 електровозах на першому етапі.

«Ми маємо дуже застарілий парк локомотивів і нам стратегічно необхідно його оновлювати. На даному етапі ми зацікавлені у 50-ти двосистемних електровозах здатних транспортувати від 5500 до 6000 тонн вантажу. Ці локомотиви потрібні нам з довгостроковою системою технічного обслуговування і локалізацією виробництва в Україні. На другому етапі ми зацікавлені отримати односистемні локомотиви» – заявив очільник залізниці.

Зауважено, що Арсен Аваков очолює Змішану міжурядову комісію з економічного співробітництва. Її головою від Франції є міністр економіки і фінансів Бруно Ле Мер. Наприкінці листопада 2020 року заплановано її чергове засідання.

Нагадаємо, напередодні відбулась зустріч міністра інфраструктури Владислава Криклія та керівника Укрзалізниці Володимира Жмака з представниками французької Alstom. Однією з тем зустрічі стала локалізація виробництва електровозів в Україні.

Також, зауажимо, що весною цього року, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував ділення Францією 100 млн євро на модернізацію залізничних ділянок, рухомого складу тощо. Тоді було заявлено, що  то в межах програми оновлення рухомого складу, саме українські підприємства можуть стати частиною великого виробничого ланцюга.

Читайте також