Новини, Рухомий склад, Укрзалізниця

Керівництво УЗ обговорило локалізацію виробництва електровозів із представниками Alstom

22 жовтня відбулась зустріч міністра інфраструктури Владислава Криклія та керівника Укрзалізниці Володимира Жмака з представниками французької Alstom. Про це повідомляє пресслужба міністерства.

Однією з тем зустрічі стала локалізація виробництва електровозів в Україні. Так, за словами міністра інфраструктури, вона залишається пріоритетом в оновленні рухомого складу Укрзалізниці.

Крім цього, у міністерстві задоволені зацікавленістю французів у співпраці з УЗ щодо оновлення її тягового рухомого складу. Мова йде про оголошений раніше УЗ процесу відбору виробника електровозів для поновлення свого парку.

“У процесі реалізації проєкту очікується досягнути рівня локалізації виробництва до 50%. В цілому Укрзалізницею заплановано придбати 205 нових магістральних електровозів, у тому числі 135 локомотивів змінного струму, 50 локомотивів постійного струму і 20 двосистемних локомотивів змінного/постійного струму (25 кВ/3 кВ)”, – повідомлено в МІУ.

Нагадаємо, раніше посол Франції Етьєн де Понсен заявляв, що його країна зацікавлена в реалізації проєктів з постачання локомотивів і модернізації залізниці в Україні

Зауважимо, у липні Єврокомісія дала “зелене світло” на купівлю Bombardier компанією Alstom. Компанії-гіганти домовилися про такі умови об’єднання: Alstom має придбати 100% акцій Bombardier за 5,8 – 6,2 млрд євро. Водночас канадський пенсійний фонд CDPQ, який на цей час володіє 32,5% акцій Bombardier Transportation, викупить 18% Alstom. Це обійдеться CDPQ майже у 2 млрд євро.

Читайте також