Відкрита аналітика, Економіка, Новини

В Україні у 2022-му можуть побудувати вдвічі більше вагонів

З початку поточного року і до 21-го лютого включно парк рухомого складу в Україні поповнився на 586 нових вагонів, з яких піввагонів – 462. Про це повідомляють аналітики Rail.insider із посиланням на дані ГІОЦ АТ «Укрзалізниця».

Якщо виготовлення нового рухомого складу триватиме такими ж темпами, то за підсумками року оновлення вагонів становитиме мінімум 4,3 тис. одиниць. Це майже вдвічі перевищує результати 2021 року. Тоді парк поповнився на 2,2 тис. нових вагонів. Переважна більшість із них виготовлені вітчизняними машинобудівними заводами.

Найбільш затребуваними моделями вагонів у 2021 році були піввагони, зерновози, цементовози та фітингові платформи. Такий тренд продовжується і цьогоріч.

На багатьох вітчизняних підприємствах повідомляють про плани зі збільшення виробництва та те, що мають сформований портфель замовлень на кілька кварталів. Зокрема, на “Крюківському вагонобудівному заводі” повідомили, що вже приймають замовлення на поставку вагонів у 4 кварталі 2022 року.

До того ж, після тривалого простою відновив роботу вітчизняний виробник вагонного литва – «Кременчуцький сталеливарний завод».

Як повідомлялося раніше, у лютому вступив в дію наказ Міністерства інфраструктури України щодо поступового обмеження термінів експлуатації піввагонів та зерновозів. Крім того, ринок підігріло різке зростання ставок за користування зерновозами наприкінці минулого року.

Більше інформації можна отримати при оформленні передплати на аналітику Rail.insider.