Новини, Рухомий склад, Укрзалізниця

В УЗ пропонують альтернативне рішення щодо списання вагонів

Укрзалізниця запропонувала міністерству інфраструктури альтернативне рішення щодо обмеження терміну служби піввагонів і зерновозів. Про це повідомляє “РБК-Україна” з посиланням лист Перевізника.

Так, компанія пропонує обмежити 33-ма роками тільки термін служби піввагонів. Щодо зерновозів, то термін їх служби УЗ пропонує продовжити до 45 років.

Зауважено, компанія підтримує рішення відомства обмежити граничний термін служби вантажних вагонів. Але водночас закликає пам’ятати про проблеми, з якими зіткнувся бізнес в Україні.

“Впровадження цих заходів необхідно проводити з урахуванням можливостей вітчизняних вагонобудівних підприємств, фінансових можливостей власників і операторів рухомого складу, а також потреб підприємств України в залізничних перевезеннях”, – підкреслюється у листі.

Нагадаємо, 19 жовтня на сайті Міністерства інфраструктури оприлюднено проєкт наказу “Про затвердження Порядку встановлення заборони експлуатації вантажних вагонів на залізничному транспорті”.

Проте Державна регуляторна служба “завернула” його: після вивчення проекту наказу фахівці ДРС прийшли до висновку, що «він розроблений з формально-декларативним принципом», і не містить всієї необхідної інформації, яка визначена законом.

Читайте також