Вищий антикорупційний суд (ВАКС) відмовив Національному антикорупційному бюро та Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі у клопотанні про передачу арештованих 30 млн доларів, які компанії групи «ТІС» наче б то не сплатили як корабельний збір, до управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Про це пише Rail.insider із посиланням на Forbes.
Слідчі Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) обґрунтовували своє клопотання веденням досудового розслідування у справі про можливе зловживання владою колишнього міністра інфраструктури Андрія Пивоварського та його заступника Володимира Шульмейстера у 2014–2015 роках, йдеться в ухвалі ВАКС. Їх підозрюють у завданні державі 30 млн доларів збитків.
Арештоване майно не містить слідів кримінального правопорушення та може бути передане агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами без шкоди для кримінального провадження, доводило НАБУ. Спеціалізована антикорупційна прокуратура пояснювала клопотання про передачу АРМА арештованих коштів наглядом за досудовим розслідуванням.
Раніше до суду також зверталося Головне управління розвідки (ГУР МОУ) з клопотанням скасувати арешт майна у цій справі та передати кошти для потреб держави в умовах воєнного стану, йдеться в матеріалах справи від 25 квітня. Окрім того, про намір передати кошти, які визнані речовими доказами у кримінальному провадженні, на користь ГУР МОУ свідчить лист керівника САП.
«Однак суд відмовив у задоволенні клопотання НАБУ та САП, оскільки не знайшов для цього доцільних підстав. Ухвала не підлягає оскарженню», — наголошується у дописі.
Як повідомлялося раніше, справу ексміністра Андрія Пивоварського передали до суду.
Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики