В Європейській бізнес асоціації назвали 8 рішень парламенту які підтримають бізнес
Укрзалізниця, Новини

Верховна рада ухвалила Держбюджет на 2021 рік

Сьогодні, 15 грудня, Верховна Рада схвалила проєкт Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік» у другому читанні та в цілому.

Дефіцит сектору загального державного управління щодо ВВП зменшився з 5,8 % до 5,24%, а дефіцит державного бюджету – з 6 % до 5,5 % і становить 246,6 млрд грн. Різниця між І і ІІ читанням – 23,7 млрд грн. Відзначимо, що у бюджеті цього року був закладений дефіцит 7,5%, тобто цей показник зменшено на 2% (на 52 млрд грн). Окрім того, у середньостроковій перспективі планується поступове зниження дефіциту бюджету: 4,5% ВВП – у 2022 році та 3,5% ВВП – у 2023 р.

Міністр фінансів Сергій Марченко проінформував, що Кошторисом передбачено, зокрема, 89 млрд на “Велике будівництво”, 4,5 млрд – на розвиток залізниці, 2,4 млрд – на аеропорти. Своєю чергою Міністр інфраструктури України Владислав Криклій назвав Бюджет 2021 найкращим з точки зору інфраструктури.

“Можна впевнено казати, що для інфраструктури це в багатьох позиціях кращий бюджет.
Почнемо з історичного рішення, вперше за часи незалежної України передбачена бюджетна підтримка на закупівлю пасажирських вагонів (100 нових вагонів) та оновлення інфраструктури УЗ”, – прокоментував Владислав Криклій.

Тим часом в.о. члена правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський на своїй сторінці у facebook написав, що вже цього тижня компанія розпочне підготовку технічне завдання щодо закупівлі 100 пасажирських вагонів.

“Вже в цей четвер 17.12 з 08:00 до 20:00 у виставковому центрі біля Південного вокзалу (там, де проходило Ukraine WOW, вхід з 14 платформи) ми виставляємо наш рухомий склад різних типів і робимо кілька сесій із профільними експертами, навчальними закладами, спеціалістами із промислового дизайну та клієнтського досвіду, щоб зібрати зворотний зв’язок для фіналізації Технічного завдання”, – відзначив Перцовський.

Нагадаємо, що раніше Згідно в.о. члена правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський заявив, що у 2021 році пасажирські перевезення принесуть 9 млрд грн доходів.

Держбюджет 2021: На які залізничні проєкти будуть виділені кошти

В Укрзалізниці головний кошторис країни назвали “історичним”, адже документ вперше за всю історію Незалежної України враховує потреби перевізника у фінансуванні важливих проєктів з оновлення пасажирського залізничного рухомого складу та інфраструктури.

Головний фінансовий документ передбачає оновлення пасажирських вагонів та електрифікацію залізничних ділянок. Зокрема, бюджетні кошти будуть спрямовані на модернізацію та електрифікацію дільниць Черкаси — станція ім. Тараса Шевченка, Житомир — Новгород-Волинський та електрифікацію колій до станції Васильків-2 з облаштуванням пасажирської платформи для запуску приміських електропоїздів сполученням Київ — Васильків.

« Для нас це – меседж важливості Укрзалізниці для країни. Дякуємо за підтримку», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак.

 

Читайте також