Міжнародні новини, Новини

ЄС визначив стратегічні коридори для покращення військової залізничної мобільності

Залізниці є невід’ємною частиною нещодавно опублікованої спільної Білої книги ЄС щодо готовності до європейської оборони до 2030 року. Про це пише Rail.insider із посиланням на Rail market.

Європейський Союз визначив чотири мультимодальні стратегічні коридори, спрямовані на спрощення військових залізничних перевезень у країнах-членах. Ці коридори, до яких також входять автомобільні, морські та повітряні шляхи, були створені, аби забезпечити швидке переміщення військ і військової техніки, зокрема у відповідь на кризові ситуації або гібридні загрози.

У межах цих коридорів ЄС визначив приблизно 500 проєктів покращення інфраструктури, які потребують термінової уваги. Конкретні вдосконалення залізниці передбачають розширення наявних тунелів, зміцнення мостів і модернізацію залізничних терміналів для поліпшення військових вантажних перевезень. Забезпечення регулярного технічного обслуговування та безпеки інфраструктури вздовж цих коридорів також зазначено як критичний пріоритет.

Уточнюється, що наразі військові залізничні перевезення через кордони ЄС стикаються із затримками у роботі через митні формальності та нестандартизовані процеси перетину кордону. Тож Європейська комісія має намір стандартизувати та спростити процедури і таким чином значно скоротити час, необхідний для отримання дозволів на транскордонні військові залізничні перевезення.

Ці залізничні коридори мають забезпечувати як військові операції, так і цивільну економічну діяльність. Такий підхід поширюється на захист ланцюгів постачання енергії та забезпечення безперебійного задоволення критичних економічних потреб у транспорті.

Аби сприяти цим удосконаленням, Єврокомісія планує переглянути чинне транспортне законодавство ЄС, зокрема і правила, що стосуються власності, доступу та операційного контролю залізничної інфраструктури, критичної для військової мобільності. Пріоритетом буде вдосконалення залізничної інфраструктури подвійного призначення, а також заохочуватиметься активізація співпраці між цивільними залізничними операторами та оборонним сектором.

Пізніше цього року очікується всеосяжне спільне повідомлення про військову мобільність, підготовлене Комісією та Верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки. Цей документ міститиме конкретні законодавчі пропозиції, спрямовані на усунення виявлених прогалин в інфраструктурі та адміністративних бар’єрів, встановлюючи чіткі вказівки щодо оптимізації процесів залізничного транспорту для військових цілей у всьому Європейському Союзі.

Як повідомлялося раніше, Міноборони Польщі закупить рухомий склад для перевезення військової техніки.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також