Новини, Укрзалізниця

Жмак: До літа повернемо всіх працівників на п’ятиденку

До літа всі залізничники повернуться на п’ятиденний робочий тиждень. Про це Голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак розповів під час всеукраїнського селектора щодо соціальних питань залізничників. Зокрема, днями п’ятиденку вже відновлено для 1280 працівників залізничних лікарень.

«Наразі залишаються працювати в неповному робочому режимі близько 30 тис. працівників. До літа, сподіваюсь, повернемо всіх працівників на п’ятиденку», — зауважив очільник компанії.

Він також розповів, що наразі компанія працює над переглядом тарифної сітки для запровадження нової уніфікованої системи оплати праці в галузі.

«На кінець березня прогнозую затвердження нової тарифної сітки, яка передбачає збільшення заробітної плати», — зазначив Володимир Жмак.

При цьому він додав, що всі ці зобов’язання компанія зможе виконати за умови затвердження Кабінетом Міністрів фінансового плану Укрзалізниці на 2021 рік, який наразі перебуває на погодженні в Міністерстві фінансів.

«Минулого року фінплан був затверджений у серпні, що звело нанівець всі наші плани щодо капітальних витрат і не дало змогу стабільно працювати до кінця року», — прокоментував голова правління Укрзалізниці.

Жмак пояснив, через збитки в майже 12 млрд грн, які отримала компанія за підсумками роботи у 2020 році, менеджмент був змушений відтермінувати в часі окремі соціальні виплати. Зокрема, матеріальної допомоги на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, при вступі в шлюб, лікування; одноразових заохочень, не пов’язаних з виробничою діяльністю тощо. Водночас після стабілізації фінансової ситуації компанія зможе продовжити соціальні виплати.

Читайте також