З початку року Одеська залізниця у приміському сполученні перевезла понад мільйон пільговиків на загальну суму 26 млн гривень
Перевезення, Новини

Жмак: Є діалог – є електрички

Укрзалізниця буде укладати з місцевими органами влади публічні договори на приміські пасажирські перевезення. Проте для того, щоб механізм повноцінно запрацював, влада має ухвалити новий закон «Про залізничний транспорт». Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

Жмак також зазначив, що приміські пасажирські перевезення є найбільш збитковим напрямком роботи Укрзалізниці.

«Ми з нетерпінням чекаємо ухвалення профільного закону, тому що він зможе врегулювати два основних моменти. Перший — допуск приватних локомотивів до інфраструктури УЗ. Другий — запуск системи публічних договорів на пасажирські перевезення. Щоб вивести пасажирську вертикаль зі збитків, нам потрібно імплементувати європейську систему, коли перевізник укладає договори на перевезення пасажирів з центральними і місцевими органами влади», — наголосив Володимир Жмак.

Жмак зазначив, що в межах таких договорів послуги перевізника будуть оплачуватися не через 2-3 роки, як це відбувається зараз, а в режимі реально наданих послуг.

«Зараз у нас виходить з ремонту електричка. Куди її направити? На маршрут Київ — Фастів, де місцева влада практично нічого не компенсує за перевезення пільгових пасажирів і не йде назустріч щодо укладення такого договору (хоча сама УЗ перераховує до місцевого бюджету понад 50 млн грн)? Або все ж на той напрямок, де у мене є конструктивний діалог з місцевими органами влади? Відповідь однозначна, і ми плануємо йти таким шляхом: є діалог — є електричка, немає діалогу — їздите на тому, що залишається», — повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця».

На сьогодні Укрзалізниця вже працює з Одеською обласною адміністрацією для покращення та пришвидшення сполучення Одеса — Ізмаїл, з Дніпровською обласною адміністрацією щодо поліпшення приміських перевезень. Також компанія в тісному діалозі з мерією Ірпеня й Вишневого.

Нагадаємо, Укрзалізниця планує реалізовувати проєкт з інтеграції залізниці з міською транспортною системою City Express.

Читайте також