Новини

ArcelorMittal Poland оптимізує залізничну логістику: вантажопідйомність поїздів зросла на 40%

ArcelorMittal Poland повідомила про успішну реалізацію проєкту з оптимізації залізничних перевезень сировини до металургійного комбінату в Домброві-Гурничій. Завдяки тісній співпраці з логістичними партнерами — портовим експедитором і залізничним перевізником — компанії вдалося суттєво збільшити обсяги перевезень залізної руди одним рейсом.

Ключовою подією став запуск поїзда зі Свіноуйсьця, який доставив до комбінату понад 3000 тонн залізної руди. Це найбільший за обсягом одноразовий вантаж руди в історії підприємства та найважчий рудний поїзд, який коли-небудь прибував на завод європейською колією.

Рекордного результату вдалося досягти завдяки використанню 49 коротших вагонів. Таке рішення дозволило збільшити їхню кількість у складі без перевищення допустимої довжини поїзда. У середньому на кожен вагон було завантажено 64 тонни руди, що забезпечило перевезення понад 3000 тонн сировини за один рейс. Для порівняння, стандартні склади зазвичай перевозять 2200–2300 тонн руди, тож вантажопідйомність вдалося збільшити приблизно на 40%.

«Нова конфігурація складу дала змогу перевозити більше сировини за тієї самої кількості логістичних операцій. Це сприяє оптимізації витрат, ефективнішому використанню інфраструктури та підвищенню стабільності поставок. Увесь процес, включно з розвантаженням на вагоноперекидачі, пройшов без ускладнень, що підтвердило ефективність і безпечність цього рішення», — зазначили в ArcelorMittal Poland.

У травні компанія розпочала нові транспортні випробування для комбінату в Домброві-Гурничій. Зокрема, стартували перевезення залізної руди з перевантажувального термінала в Медиці на польсько-українському кордоні, а також постачання вапняку зі станцій Ситкувка-Новини та Малогощ.

Поїзди з рудою з Медики вже досягли середнього тоннажу 2900 тонн, що більш ніж на 25% перевищує показники попередніх перевезень. Ще кращі результати продемонстрували склади з вапняком — у середньому 3045 тонн на поїзд, або більш ніж на 32% більше порівняно зі стандартними складами.

У компанії зазначають, що збільшення вантажопідйомності поїздів створює можливості для подальшого вдосконалення ланцюга постачань та скорочення кількості складів, які необхідно розвантажувати на комбінаті.

Раніше повідомлялося, що через ворожі удари «АрселорМіттал Кривий Ріг» втратив 12 локомотивів за два місяці.



Читайте також