Інфраструктура, Новини, Новини бізнесу, Перевезення

Цього року МІУ розпочне проєкт з цифровізації вантажних перевезень

У 2021 році Міністерство інфраструктури розпочне проєкт з цифровізації вантажних перевезень е-карго. Про це міністр інфраструктури України Владислав Криклій розповів під час всеукраїнського форуму «Україна 30. Інфраструктура». Проєкт передбачає об’єднання в один потік інформації від Державної митної служби, Адміністрації морських портів України з даними про залізничні вантажні перевезення.

«Це створення єдиної екосистеми, де все буде об’єднане єдиним документом, тож не буде витрачатися час на бюрократичні перепони. Бо не тільки корупція страшна, страшні й бюрократичні моменти, коли ви витрачаєте зайвий час на оформлення зайвих документів», – розповів міністр.

Окрему роль у цифровізації процесу вантажних перевезень буде займати Електронна товарно-транспортна накладна. Криклій переконаний – з оцифруванням процесу документообігу логістика стане зручнішою та доступнішою.

«Нарешті все буде оцифрованим. Це можливість не перевіряти зайвий раз документи. Це можливість обміну інфи і створення єдиного документообігу  між відправником перевізником та вантажоотримувачем», – зазначив Криклій.

Також у 2021 році міністерство почне повномасштабне впровадження електронного пасажирського квитка (SmartTicket) на всі види транспорту. Наразі пілотний проєкт із використання такого квитка в Києві, Маріуполі та Львові перебуває на стадії завершення і вже з червня 2021 року Мінінфраструктури почне масштабувати його на всю країну.

Нагадаємо, УЗ у 2021 році інвестує понад 14 млрд грн власних коштів у виробництво та інфраструктуру.

Читайте також