Укрзалізниця, Новини

Fitch розглядає варіант зниження рейтингу Укрзалізниці 

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings помістило довгостроковий рейтинг дефолту емітента в список Rating Watch Negative (RWN) з огляду на обмежену ліквідність перевізника. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна»‎.

Як зазначено в повідомленні, доступна для використання ліквідність Укрзалізниці не повністю покриває обслуговування боргу компанії у 2021 році з урахуванням невизначеності щодо темпів відновлення економіки після пандемії коронавірусу.

У Fitch відзначають, що графік погашення боргу УЗ на 2021 рік включає виплату до 5,69 млрд грн за три квартали.

 “Доступна для використання ліквідність” Укрзалізниці “є недостатньою для покриття очікуваних виплат по кредиту від банку ($ 116 млн, що еквівалентно 3,225 млрд грн), термін по якому настає 30 травня. Доступна для використання ліквідність у компанії (станом на 26 квітня 2021 року) становить 3,13 млрд грн “, – відзначається в повідомленні.

За даними Fitch, сумарний борг УЗ до кінця 2020 року складав 36,699 млрд грн (35,015 млрд грн у 2019 році). При цьому борг компанії у 2020 році на 91,2% був номінований в іноземній валюті (на 92,1% у 2019 році).

На думку агентства, схильність перевізника до валютного ризику є суттєвою, оскільки доходи компанії надходять переважно в національній валюті.

Як повідомлялося, раніше міжнародне рейтингове агентство S & P Global Ratings знизило рейтинг “Укрзалізниці” з рівня “В-” до “ССС” у зв’язку зі збільшенням ризиків рефінансування.

Читайте також