Міжнародні новини, Новини

Грузинська залізниця встановила десятирічний рекорд із вантажних перевезень

Вантажообіг Грузинської залізниці за перше півріччя 2021 року зріс на 10% порівняно з аналогічним періодом минулого року і становив 6 млн т. За інформацією компанії, результати за два квартали 2021 року встановили рекорд за останні 11 років. Про це пише railinsider із посиланням на bizzone.info.

Основною причиною вважають розробку єдиних умов перевезень та встановлення єдиних транзитних і сезонних тарифів. У результаті на 95% збільшилися перевезення вантажів туркменського походження, зокрема нафтопродукти та мінеральні добрива.

Повідомляється і про зростання перевезень узбецьких сухих вантажів через Грузію в останні місяці. Водночас на 70% збільшився транзит азербайджанських нафтопродуктів через Грузію.

Також б’ють рекорди обсяги контейнерних перевезень у напрямку Китай — Європа. За перше півріччя відвантажено 4679 контейнерів (TEU), що на 266% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Загалом же залізничний транзит грузинським коридором у звітний період становив 3,5 млн т, що на 19% більше, ніж у 2020 році.

АТ «Грузинська залізниця» лишається монополістом на ринку залізничних перевезень країни, а також сама встановлює тарифи на перевезення пасажирів і вантажів.

За даними міністерства економіки та сталого розвитку, вантажні залізничні перевезення в 2020 році збільшилися з 10,9 до 11,1 млн т.

Розвиток транзитних шляхів через Грузію оголошено пріоритетом уряду. Окрім залізничної лінії Баку — Тбілісі — Карс, йдеться про автомагістраль Схід — Захід, а також проєкт глибоководного порту Анаклія.

Як повідомлялося раніше, за пів року коридором Баку — Тбілісі — Карс перевезено рекордну кількість контейнерів.

Читайте також