Новини, Інфраструктура

Кабінет Міністрів запропонував зменшити фінансування дорожніх робіт майже на 8 млрд грн

Кабінет Міністрів запропонував Верховній Раді зміни до державного бюджету на 2020 рік. Про це народний депутат від фракції “Європейська солідарність” Олексій Гончаренко повідомив на своєму телеграм-каналі. Гончаренко зазначив, що Кабмін пропонує зменшити доходи держбюджету на 115 млрд грн і збільшити витрати на 96 млрд грн.

“Відповідно, дефіцит держбюджету збільшиться на 202 млрд грн, або майже в 4 рази”, – повідомив Гончаренко.

Також серед пропозицій Кабінету Міністрів — зменшити фінансування дорожніх робіт майже на 8 млрд грн.

Зі свого боку такі рішення можуть вплинути на спільний проект Укрзалізниці та Укравтодору «Велике будівництво».

Зазначимо, що днями в Укравтодорі повідомили про те, що реалізація «Великого будівництва», ініційованого Президентом України Володимиром Зеленським, є стратегічним проєктом, від якого залежить здатність економіки України пройти через кризу.

«Керівництво держави не відступає від рішення залучити додаткове фінансування на реалізацію амбітного плану Укравтодору – коштом кредитів під державні гарантії та з частини коштів, які Україна отримала за рішенням Стокгольмського арбітражу», – повідомили в Укравтодорі.

Попри карантин, роботи на всіх об’єктах продовжуються.

«Щодня до початку робіт проводиться дезінфекція поверхонь, працівникам міряють температуру й тільки після підтвердження норми – допускають до виконання завдань», – зазначили в організації.

Укрзалізницю залучать до ремонту та будівництва автошляхівНагадаємо, 26 лютого 2020 року Укравтодор та Укрзалізниця домовилися про координацію логістики на об’єкти «Великого будівництва». Програма стартувала з 1 березня. Вона передбачає  масштабне будівництво та капітальний ремонт шкіл, дитячих садків, приймальних відділень лікарень, стадіонів та доріг по всій країні.

Зазначимо, що минулого року УЗ перевезла на 19% будматеріалів менше. На думку експертів, одна з причин — акцентування уваги на перевезенні зернових.

Читайте також