Укрзалізниця, Інфраструктура, Новини

Криклій обговорив з фінами співробітництво в залізничній галузі

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій обговорив із Надзвичайним і Повноважним Послом Фінляндії в Україні Пяйві Лайне питання співробітництва в залізничній галузі. Про це повідомляє пресслужба МІУ.

Криклій проінформував фінів щодо підготовки та впровадження проєкту високошвидкісного залізничного руху в Україні, що є одним із пріоритетних для Уряду.

“На початковому етапі він передбачатиме будівництво залізничної лінії зі швидкістю руху до 250 км/год та сучасної інфраструктури для обслуговування InterCity та контейнерних перевезень у напрямку ЄС. Низка іноземних компаній вже виявили свою зацікавленість до цього проєкту. Також міністр поділився планами відомства щодо структурної реформи Укрзалізниці”, – повідомили в МІУ.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій заявляв, що МІУ у 2021 розпочне роботу з питання будівництва євроколії в Україні. За його словами, першими в Україні будуть реалізовані євромаршрути на двох найбільш трафікових “трикутниках” маршрутів, зокрема в напрямках Харкова, Львова й Одеси. На думку голови правління АТ «Укрзалізниця» Володимира Жмака, концесія – це єдиний інструмент, який дозволить залучити міжнародного фінансового гравця для реалізації проєкту швидкісного руху поїздів.

Читайте також