Європейський інвестиційний банк виділить 983 млн євро на залізничні проєкти
Перевезення, Інфраструктура, Новини

Криклій: Плануємо розробити електронну платформу для здійснення мультимодальних контейнерних перевезень

У 2021 році Міністерство інфраструктури планує розробити окрему електронну платформу для здійснення мультимодальних контейнерних перевезень. Про це міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив під час виступу на 18-му засіданні Робочої групи з транспорту на рівні керівників відомств ГУАМ.

«Уже зараз ми активно працюємо над цифровізацією транспортної галузі. В експериментальному режимі розпочата робота електронних товарно-транспортних накладних. Також ми приєдналися до ІІ-го Додаткового протоколу Міжнародної конвенції про внутрішній транспорт, що включило нас у перелік країн, готових впроваджувати e-CMR. У рамках ОЧЕС ми розробляємо механізм обміну в електронному форматі інформацією про видані дозволи на здійснення міжнародних автоперевезень вантажів. Також окремо з урядом Казахстану працюємо над впровадженням електронних разових дозволів на здійснення міжнародних вантажних автоперевезень. А у прийдешньому році плануємо побудувати окрему електронну платформу для здійснення мультимодальних контейнерних перевезень», – зазначив Владислав Криклій.

Наразі Мінінфраструктури спільно з Державною митною службою, Мінфіном, Мінекономіки та Прикордонною службою працює над створенням єдиної цифрової платформи, яка дозволить бізнесу при в’їзді/виїзді до/з України заповнювати всі дані в одному цифровому вікні без необхідності дублювання у різні органи документів, що вже подавалися однією із цих структур. Для початку ініціатива буде реалізована у галузі морського транспорту, а далі пошириться на авіацію, залізницю та автоперевезення.

Раніше Криклій заявляв, що перетворення України на міжнародний транспортний хаб – ключове задання Міністерства інфраструктури й ефективна співпраця з країнами-учасниками ГУАМ сприятиме реалізації транзитного потенціалу Української держави. Відповідно, цифровізація транспортного коридору сприятиме залученню вантажів та розвитку економік країн-учасниць.

Нагадаємо, Укрзалізниця планує передати до концесії свої контейнерні термінали.

Довідково: Організація за демократію та економічний розвиток – ГУАМ є міжнародним регіональним об’єднанням 4-х держав: Грузії, України, Азербайджанської Республіки та Республіки Молдова.

Читайте також