Укрзалізниця, Новини

Криклій запросив американських бізнесменів до участі в залізничних концесійних проєктах

Владислав Криклій запросив до участі в концесійних проєктах в Україні. Серед всього — концесія вокзалів у Києві, Дніпрі, Хмельницькому, Вінниці, Миколаєві, Львові, Одесі й Чопі. Планується, що вокзали можуть стати торговельно-розважальними центрами з розвинутою системою транспортного сполучення.

Відповідну пропозицію щодо співробітництва міністр інфраструктури озвучив сьогодні під час онлайн конференції «Україна у Вашингтоні»:

«Ми вирішили, що все, чим може управляти приватний сектор у галузі інфраструктури, має бути передано в управління приватним підприємствам, оскільки вони роблять це більш ефективно, ніж держава», – зазначив очільник міністерства.

Владислав Криклій також підкреслив, що минулого року в Україні було реалізовано два концесійні проекти в портах Ольвія та Херсон. Наразі триває робота над запуском концесійного проєкту з управління морським торговельним портом «Чорноморськ».

Відзначимо, що Міністерство інфраструктури розглядає як перші потенційні концесії вокзали Києва та Вінниці.  Водночас, в Укрзалізниці обоговрювали й  концесію терміналів. Мовляв, це найоптимальніше рішення у процесі розвитку контейнерного бізнесу Укрзалізниці.

Нагадаємо, що в 2019 році в Україні було ухвалено закон про концесію.

Читайте також