Новини, Економіка

КВБЗ звернулися до керівництва держави з вимогою ухвалити законопроєкт “Про локалізацію”

На сайті Крюківського вагонобудівного заводу оприлюднено лист-звернення вагонобудівників до керівництва держави з вимогою ухвалити законопроєкт про локалізацію при публічних закупівлях та прийняти постанову уряду щодо закупівель машинобудування з локалізацією.

Лист адресований Президенту країни Володимиру Зеленському, прем’єр-міністру Денису Шмигалю та спікеру парламенту Дмитру Разумкову. У ньому наголошується, що ухвалення зазначених нормативних документів дозволить українській промисловості отримати необхідні для подальшого розвитку кошти, зберегти й створити тисячі нових робочих місць і зміцнити економічний суверенітет держави.

“Разом із цим, на прикладі підприємств вагонобудівної галузі, показники їх роботи за 8 місяців 2020 року невтішні й свідчать про неухильне зменшення кількості заводів, що виготовляють продукцію вагонобудування. З 12 підприємств, які працювали у 2019, у липні 2020 року діяли лише 7. І ця негативна тенденція триває. У серпні поточного року реалізацію вантажних вагонів уже здійснювали лише 5 підприємств. Відповідно обсяги реалізації вітчизняних вантажних вагонів протягом 8 місяців 2020 року постійно зменшувалися: з 417 у січні до 242 у серпні, тобто скоротилися в 1,7 раза. За такої тенденції вже у 2021 році, в кращому випадку, в Україні може залишиться тільки один вагонобудівний завод”, – ідеться в листі.

Нагадаємо, 21 липня Верховна Рада а 248 голосами «за» прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості. (законопроєкт №3739).

Законопроєктом пропонується:

  • вимога локалізації поширюється на чотири підгалузі машинобудування: залізничний транспорт, міський пасажирський транспорт, комунальна техніка і спецтехніка, енергетичне машинобудування;
  • вимога локалізації на рівні 25-40% на початковому етапі;
  • тимчасовий захід на 10 років;
  • локалізація є кваліфікаційним критерієм для участі в закупівлі. Здатний забезпечити локалізацію – візьми участь в тендері й конкурують;
  • методику визначення ступеня локалізації затверджує Кабінет Міністрів.

Проте в Кабміні вже встигли повідомити, що  законопроєкт суперечить міжнародним зобов’язанням України.

Читайте також