Новини, Cпецпроєкт: Контейнери, Міжнародні новини

На російській залізниці впроваджують контейнерні відправлення з повним цифровим супроводженням

Російське ТОВ «Транспорт девелопмент групп» виводить на ринок сервіс, пов’язаний з відправленнями великотоннажних контейнерів, який передбачає застосування безпаперових технологій. Про це повідомляє «РЖД-Партнер» з посиланням на члена ради директорів товариства Анастасію Мерінову.

«Ми інтегрували ряд вже існуючих на ринку технологій в один комплекс. Проєкт має на увазі застосування технологій онлайн-ідентифікації контейнерів. Для цього використовуються спеціалізовані запірно-пломбувальні пристрої з вбудованими пасивними радіо-частотними датчиками (RFID-мітками). Вони встановлюються на контейнери в пункт завантаження в Китаї і далі супроводжують перевезення», – сказала Мерінова.

За її словами, RFID-мітки допомагають контролювати операції, які проводяться з контейнерами при перевезенні і переробці в морських портах і на терміналах.

Окрім того, член ради директорів «Транспорт девелопмент групп» повідомила, що також застосовуються додаткові наскрізні ідентифікатори (QR-коди), які наносять на товаро-супровідні документи безпосередньо в момент їх оформлення вантажовідправником. Таким чином, за її словами, маркування дозволяє однозначно ідентифікувати поки ще паперові документи на всіх етапах транспортування, а також забезпечити в завчасному режимі дотримання необхідних митних та інших формальностей.

«Зараз ми максимально наближені до безпаперового документообігу для супроводу перевезення вантажів. Технології вже відпрацьовуються на практиці в рамках узгодженого з ВАТ «РЖД» полігону транспортування вантажів з Китаю через залізничні і морські пункти пропуску Далекосхідного федерального округу до найбільш технологічно оснащених і інноваційних транспортно-логістичних терміналів в районі Москви, Санкт-Петербурга і Єкатеринбурга», – додала Мерінова.

Читайте також