Південна залізниця отримала лише 18% компенсацій за перевезення пільговиків
Перевезення, Новини

Південна залізниця перевезла майже мільйон пільговиків

За I квартал 2021 року регіональною філією «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» у приміському сполученні перевезено 989,7 тис. пасажирів пільгових категорій на суму 15 млн 542,4 тис. грн. Про це повідомляє пресслужба філії.

Натомість місцеві органи виконавчої влади компенсували перевізнику всього 1 млн 476 тис. грн (з урахуванням погашення заборгованості за минулі роки). Ця сума складає всього 10% від суми наданих з початку року послуг.

По областях було компенсовано:

  • по Харківській області – 770,7 тис. грн.;
  • по Полтавській області – 389,4 тис. грн.;
  • по Сумській області – 221,2 тис. грн.;
  • по Чернігівській області – 76,5 тис. грн.;
  • по Кіровоградській області – 18,2 тис. грн.

“За три місяці по Харківській області перевезено 74 % від загальної кількості пасажирів пільгових категорій у цілому по магістралі на загальну суму 11 млн 613,6 тис. грн. Компенсація за перевезення пільгових категорій громадян, збитки від яких повинні відшкодовуватися місцевими органами влади Харківщини, склала 770,7 тис. грн”, – скаржаться в УЗ.

Відзначимо, що за період січень-лютий 2021 року Південна залізниця отримала лише 6% від суми компенсацій за перевезення пільговиків.

Нагадаємо, на  Харківщині планується створити регіональну залізничну пасажирську компанію «Слобожанщина». Водночас саме Харківщина –  антирекордсмен у сплаті коштів за перевезення пільговиків. Так,  за 2020 рік Південна залізниця отримала лише 21% компенсації за перевезення пасажирів пільгових категорій.  При цьому по Харківській області перевезено 76% від загальної кількості таких пасажирів.

Зазначимо, що за 2020 рік Укрзалізниця отримала від місцевих органів влади лише 28% компенсацій за пільгові перевезення пасажирів у приміському сполученні. Також в Укрзалізниці планують перейти на укладання публічних договорів про надання послуг з обласними адміністраціями й лише за наявності відповідного договору здійснювати перевезення.

Та як би там не було, в Укрзалізниці налаштовані оптимістично –  цьогоріч компанія  планує отримати майже 8,8 млн доходів від перевезення пасажирів.

Читайте також