Українська митниця долучилася до міжнародної системи відстеження морських вантажів
Новини, Перевезення, Порти

Українська митниця долучилася до міжнародної системи відстеження морських вантажів

Українська митниця приєдналася у тестовому режимі до блокчейн-платформи TradeLens, яка дозволяє стежити онлайн за переміщенням морських вантажів. Про це повідомляє пресслужба Нової митниці на Facebook.

“Центральний апарат Держмитслужби отримав доступ до кабінету, який дозволяє відстежувати онлайн логістику контейнерів, а також бачити їх супровідні документи ще до прибуття товарів в Україну. Завдяки даним TradeLense Митниця вже відправила на ретельнішу перевірку контейнер — перевищення ваги на 700 кг”, – зазначив голова Митної служби Максим Нефьодов.

Що дає Україні приєднання до TradeLens?

  1. Можливість відстежувати онлайн логістику кожного контейнера в режимі реального часу. Усі учасники екосистеми матимуть доступ до інформації та можуть вільно нею обмінюватися.
  2. Ризиків для контейнерних перевезень стане менше: Держмитслужба зможе аналізувати інформацію про транспортування товару з моменту появи відповідного замовлення. Це підвищить прозорість, ефективність та захищеність контейнерної логістики.
  3. Вантажі з низьким рівнем ризику проходитимуть митний контроль у портах швидше. Натомість блокчейн-платформа “сигналізуватиме” про вантажі, які потребуватимуть ретельнішої перевірки.
  4. Митне оформлення морських вантажів стане прозорішим.

Чим Україна може скористатися вже зараз, тестуючи можливості блокчейн-платформи?

  1. Митниця отримала доступ до блокчейн-платформи — сучасних технологічних рішень у сфері контейнерної логістики.
  2. Усі сторони ланцюжка морських вантажних перевезень вже зараз можуть відстежувати онлайн логістику кожного контейнера. Доступ до інформації у кожної сторони різний: хтось бачить усі етапи транспортування товару й зміни в ньому, а хтось — лише деякі з них. Найширший доступ мають відправник, отримувач і митниці (як у країні відправлення, так і у країні призначення).
  3. Митниця може відправити контейнер на ретельнішу перевірку, опираючись на дані TradeLense.

“Натепер роботу блокчейн-платформи тестує центральний апарат, але невдовзі доступ до неї отримають митниці, які мають вихід до портів. Робота в тестовому режимі триватиме близько року”, – відзначив Нефьодов.

Довідково: TradeLens — спільний проєкт датського транспортного конгломерату Maersk та американської IT-корпорації IBM. Це свого роду блокчейн-платформа, якою користуються понад 150 учасників для організації контейнерної логістики та відстеження вантажів. До екосистеми TradeLens входять більше 100 морських портів та портових операторів, 20+ морських перевізників та інтермодальних операторів (перевізників, що транспортують товар кількома видами транспорту), 10+ митниць інших країн та одна з провідних міжнародних банківських груп.

Читайте також