Укрзалізниця, Новини

Укрзалізниця отримала майже 12 млрд грн збитків минулого року

Укрзалізниця у 2020-му році отримала 11,9 млрд грн чистого збитку. Про це йдеться в консолідованій фінансовій звітності, яку опублікувала компанія.

Повідомляється, що на такі результати вплинуло зниження доходів від вантажних та пасажирських перевезень (на 10,3% та 58,3% відповідно), а також значне коливання курсових різниць, внаслідок яких було отримано чистий збиток у 5,5 млрд грн проти 4,3 млрд грн чистого прибутку у 2019 році.

«Збитковий результат було отримано внаслідок одночасного впливу на галузь цілої низки негативних факторів, викликаних поширенням пандемії COVID-19. Зокрема заходи, які активно вживаються починаючи з березня 2020 року для запобігання поширенню пандемії призвели до зниження попиту на перевезення вантажів, призупинення пасажирських перевезень та відповідно зниження надходжень товариства», — зазначили в УЗ.

Ключовою подією 2020 року у звіті відзначено пандемію коронавірусної інфекції (COVID-19) та наслідки, які відчувають економіки країн та світова економіка в цілому.

«Управлінський персонал АТ «Укрзалізниця» й надалі розробляє заходи, покликані покращити фінансові показники та якомога швидше забезпечити відновлення товариства від наслідків впливу COVID-19: ініційовано зміни до системи тарифоутворення, зниження податкового навантаження, отримання додаткових надходжень коштів завдяки оптимізації непрофільних активів», — розповіли в УЗ.

Ознайомитися з документом можна нижче:

2020 UZ Consolidated FS UKR with auditors report

Читайте також