Новини, Укрзалізниця

Укрзалізниця розгляне можливість довипуску євробондів після звіту за 2021 рік

АТ «Укрзалізниця» у 2021 році значно покращить свої фінансові показники порівняно з 2020-м і планує подальше їх поліпшення у 2022 році, що дає змогу після публікації звіту за 2021 рік розглянути можливість довипуску єврооблігацій для рефінансування. Про це повідомив член правління товариства Євген Лященко на Інфраструктурному дні Європейської Бізнес Асоціації 3 грудня, передає Rail.insider із посиланням на ukrrudprom

Посадовець розповів, що за підсумками цього року Укрзалізниця з урахуванням курсових різниць отримає чистий прибуток понад 200 млн грн проти 11,9 млрд грн чистого збитку минулого року, а наступного року має намір наростити його до 1,9—2 млрд грн згідно з розробленим фінпланом.

Євген Лященко додав, що виторг компанії наступного року зросте з 85 млрд грн до 100 млрд грн, зокрема на 12 млрд грн — за рахунок перевезень, а на капітальні інвестиції планується спрямувати приблизно 30 млрд грн.

Як повідомлялося раніше, філія «Центр сервісного забезпечення» АТ «Укрзалізниця» планувала закупити аудиторські послуги в ТОВ «Ернст енд Янг Аудиторські послуги» за переговорною процедурою. Компанія мала супроводжувати додатковий випуск євробондів на суму 200 млн доларів. Проте потім в УЗ розповіли, що питання ще не вирішене. Та пізніше очільник УЗ заявив, що компанія не буде залучати 200 млн доларів.

Нагадаємо, що в липні поточного року Укрзалізниця розмістила п’ятирічні єврооблігації на суму 300 млн доларів. Кошти призначені для рефінансування старих боргів компанії.

Читайте також