Новини, Укрзалізниця

У проєкті фінплану УЗ на наступний рік закладено 30 млрд грн капінвестицій

У проєкті фінплану УЗ на наступний рік закладено 30 млрд грн капінвестицій. Про це в ході Інфраструктурного дня ЄБА 3 грудня повідомив член правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко, передає Rail.insider.

За його словами, перший напрям — це оновлення вагонного парку із завантаженням власних заводів УЗ. Планується виготовити 1,5 тис. вагонів.

Наразі проводяться перемовини щодо залучення лізингової програми стосовно цього питання.

Другий напрям — ремонт і придбання локомотивів. На це передбачено виділити 6 млрд грн. Також планується в першу чергу завантажувати афілійовані підприємства. 

І третім напрямом, за словами Євгена Лященка, є інфраструктура. При цьому член правління товариства сказав, що компанії навряд вдасться залучити всі необхідні кошти на її оновлення. Але стоїть завдання щодо збільшення з року в рік обсягів ремонту колій.

Як додав представник УЗ, більша частина капітальних інвестицій запланована за рахунок власних коштів. Зокрема, здебільшого завдяки підвищенню тарифів на вантажні перевезення (+12 млрд грн), намічено отримати загалом 100 млрд грн доходів проти 85 млрд роком раніше.

Залучити кредитних коштів наступного року передбачено майже 7,5 млрд грн.

Що ж до шляхів фінансування оновлення вагонів, то в МІУ розповіли про можливі інструменти. Думку представника УЗ щодо варіантів залучення коштів можна прочитати тут. А про головні проблеми, що стоять на заваді розвитку лізингу вагонів та локомотивів в Україні, розповів генеральний директор компанії «ОТП Лізинг» (OTP Leasing) Андрій Павлушин.

Читайте також