Новини, Перевезення, Укрзалізниця

ЦТЛ розіграє додаткові групові відправки зерновозів у липні

АТ «Укрзалізниця» проведе додаткові англійські та голландські аукціони щодо групових відправок зерновозів у системі «Прозорро.Продажі». Про це пише Rail.insider із посиланням на інформацію філії «Центр транспортної логістики» компанії.

Англійські аукціони стосуватимуться періоду навантаження з 10 по 15 липня та доправлення по Україні.

Торги відбудуться 1 липня.

Полігон навантаження — УЗ, за винятком Конотопської дирекції Південно-Західної залізниці, а також станцій Донецької залізниці.

Окрім того, 4 липня розіграють додаткові вагоновідправки у зерновозах на голландських аукціонах (на зниження ціни).

Період навантаження — з 7 по 11 липня. Пропонуються на щодень:

  • два лоти по 5 зерновозів;
  • два лоти по 10 вагонів;
  • один лот на 20 зерновозів.

Полігон навантаження та вивантаження — станції Ізмаїльської дільниці від станції Шабо до станції Ізмаїл, зокрема і дільниця Арциз—Березине регіональної філії «Одеська залізниця».

Як повідомив під час онлайн-наради з учасниками аграрного ринку 30 червня заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, йдеться про нереалізовані раніше вагоновідправки на торгах. Він також навів ставки на останніх аукціонах щодо реалізації зерновозів. Зокрема, на аукціонах щодо внутрішніх перевезень середньозважена ставка зросла до 2555 грн/добу (за базової 2167 грн/добу). Водночас на перших голландських аукціонах середньозважена ціна зерновоза скоротилася до 1284 грн/добу.

Окрім того, посадовець зауважив, що загалом щодоби УЗ виставляє на торги 178 зерновозів. Із них: 28 вагонів — маршрут на експорт до третіх країн із перестановкою рухомого складу; 150 одиниць — по Україні (два маршрути по 50 вагонів, ще 50 одиниць реалізовуватимуться групами).

Під час конференції порушувалося питання проведення аукціонів щодо доправлення зерновозів до третіх країн із перевантаженням. Проте Валерій Ткачов розповів, що наразі розігрують один маршрут на експорт із перестановкою візків. Проте проведення торгів із перевантаженням можуть розглянути у майбутньому.

Як повідомлялося раніше, УЗ нещодавно провела перші «воєнні» аукціони щодо перевезень у зерновозах по Україні та за кордон.

Голландські аукціони щодо вагонів ЦТЛ були запроваджені на початку 2020 року.

Читайте також