Укрзалізниця закупить нові електровози
Рухомий склад, Новини

Укрзалізниця розіслала пропозиції щодо закупівлі 50 електровозів

Укрзалізниця в разі нереалізації механізму регулювання угоди між Україною та Францією про закупівлю 50 двосистемних електропроводів Alstom планує закупити 50 електровозів через тендер. Про це журналістам «Інтерфакс-Україна»повідомив керівник компанії Володимир Жмак.

«У рамках можливої міжурядової угоди України та Франції може бути здійснена закупівля необхідних УЗ локомотивів. Зараз питання розглядається на рівні урядів двох держав. Паралельно, бо ми не можемо просто сидіти й чекати, ми вже запустили публічний запит (RFP) щодо 50 електровозів. І якщо міжурядову угоду не буде реалізовано, то ми використовуємо іншу опцію – тендер».

Жмак зазначив, що одним з обов’язкових вимог до учасників тендера буде пропозиція довгострокового фінансовому пакету.

«Мова йде не тільки про кількість локомотивів, а й про фінансовий пакет, оскільки однією з умов реалізації цього проекту є надання партнерами фінансування. На яких умовах і на які терміни – питання вже міжурядове», – уточнив глава УЗ.

Також Жмак зауважив:

«При оцінці пропозицій буде враховуватися не тільки вартість локомотива, а також вартість життєвого циклу локомотива, що включає технічну експлуатацію, умови кредитування, вартість запчастин, обслуговування тощо», – додав Жмак.

Нагадаємо, у січні повідомлялося, що Україна готується до візиту президента Франції Еммануеля Макрона й під час цього візиту може бути підписано контракт із компанією Alstom.

Раніше, відбулася зустріч міністра інфраструктури Владислава Криклія та Володимира Жмака з представниками французької Alstom. Пізніше міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що угода між Укрзалізницею і Alstom буде двоетапною: перший етап передбачає отримання 50 електровозів, другий – до 80.

Читайте також