Новини, Перевезення, Укрзалізниця

УЗ запустила прямі поїзди між Васильковом і Києвом

АТ «Укрзалізниця» запустило прямі потяги між столицею та центром міста Васильків. Це стало можливим завдяки реконструкції дільниці Васильків І—Васильків ІІ, передає Rail.insider із посиланням на пресслужбу товариства.

Зауважується, що цей маршрут — частина проєкту Kyiv City Express.

«11 км — саме стільки залізничних колій потрібно було електрифікувати та відремонтувати для того, щоб з’єднати столицю з одним із ключових міст у багатомільйонній київській агломерації. Ми розпочали втілювати цей проєкт влітку — у максимально короткі терміни налагодили усі необхідні процеси — і вже сьогодні жителі Василькова нарешті отримали комфортну альтернативу автомобільному транспорту. Ми очікуємо, що у будні пасажиропотік на маршруті досягатиме відмітки 5—7 тис. пасажирів на добу. Київщині потрібні такі проєкти, як Kyiv City Express, Київська обхідна дорога. Вони допоможуть розвантажити Київ від найбільших у Європі заторів. Допоможуть пасажирам нарешті почати планувати власний час подорожі. Столичний регіон надто довго потерпав від несистемної інфраструктурної розбудови та багаторічного множення довгобудів. Президентська програма «Велике будівництво» нарешті виправляє ці помилки», — наголосив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

«Завдяки програмі «Велике будівництво» нам вдалося поновити розбудову пасажирських напрямків та оновлення поїздів. Це перший проєкт, який ми вже завершили і який покращить якість перевезення пасажирів», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

Загалом у межах реконструкції дільниці Васильків І—Васильків ІІ було встановлено 258 опор та електрифіковано 11 км колій, модернізовано 4 залізничні переїзди, капітально відремонтовано понад 10 км колій, укладено майже 9 км плітей безстикової колії і розчищено смугу відведення від дерев та іншої рослинності. Також на дільниці впроваджено сучасну мікропроцесорну систему стрілок і сигналів.

Крім того, у межах реалізації проєкту збудовано нову пасажирську платформу в місті Васильків. Нова пасажирська платформа розташована безпосередньо в центрі міста, відтепер саме сюди доїжджатимуть приміські поїзди з Києва. Раніше вони прибували до станції Васильків І, що розташована в селищі Калинівка, за 10 км від Василькова. Нова платформа має систему звукового оповіщення пасажирів, встановлено систему відеоспостереження та інформаційні табло.

Загалом між Києвом та Васильковом ІІ щодня курсуватиме 18 рейсів приміських електропоїздів. Ранкові електропоїзди №№ 6042 та 6046 Васильків ІІ—Київ доїжджатимуть до столиці за 37 хвилин.

Нагадаємо, що 21 грудня перший електровоз прослідував дільницею Васильків І—Васильків ІІ. А 30 листопада стало відомо про те, що ремонт колії на дільниці Васильків І—Васильків ІІ наближається до фінішу. Окрім того, електрифіковану дільницю у Василькові планують обладнати шумозахисними екранами. Також станом на початок вересня на дільниці Київ—Васильків І капітально відремонтували 7 км колії. А в середині листопада УЗ закінчила встановлювати опори на дільниці Васильків—Київ. Окрім того, у межах станції Васильків І збудують тунель під коліями.

Нагадаємо, що у межах «Великого будівництва» за два роки планують електрифікувати 500 км колії.

Читайте також