Пошук нового очільника УЗ коштуватиме понад 800 тис. грн
Укрзалізниця, Новини

В УЗ централізують фінансове управління власних заводів

Укрзалізниця запроваджує нову систему управління фінансовою діяльністю заводів та приватних акціонерних товариств, які на 100% належать перевізнику. Про це повідомляє прес-служба перевізника.

За словами в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Івана Юрика, всі розрахунки за товари та послуги, надані цим підприємствам сторонніми організаціями, здійснюватимуться централізовано.

«Ми робимо централізацію грошових потоків наших заводів у головному офісі і впроваджуємо єдині стандарти та передові практики в управлінні їхніми фінансами, що, в свою чергу, зробить їхню діяльність прозорішою та дасть змогу контролювати фінансовий стан і доцільність закупівлі тих або інших послуг та товарів», — заявив він.

Крім цього Укрзалізниця впровадить тримісячне оперативне планування грошових потоків, аби відмовитись від довготривалого планування.

«Відтак в умовах централізації фінансової діяльності нашим підприємствам не доведеться нервувати за зміну тих чи інших факторів протягом року, які впливають на фінансовий план. У разі появи інформації, яка дозволяє добре деталізувати будь-який елемент річного фінансового плану конкретного підприємства, ми у стислий термін переглянемо фінплан й не будемо чекати наступного року», — резюмував Юрик.

Зауважимо, що до складу афілійованих компаній УЗ входять: ПрАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод», ПрАТ «Запорізький електровозоремонтний завод», ПрАТ «Львівський локомотиворемонтний завод», ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод», ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал», ПрАТ «Гніванський завод спецзалізобетону», ПрАТ «Київський електротехнічний завод «Транссигнал».

Зазначимо, що в рамках централізації  з 1 серпня почнуть проводити усі закупівлі через ProZorro.

Читайте також