Перевезення, Новини, Тарифи

Юрик: Укрзалізниця ініціюватиме зміни в тарифній політиці

Укрзалізниця буде ініціювати зміни в тарифній політиці та мінімізацію податкових відрахувань, таких як податок на землю і податок на дизель. Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» заявив виконувач обов’язків голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

Крім того, компанія звернеться до уряду з проханням переглянути дивідендну політику, адже, як підкреслив Юрик, наприклад, у Європі держави видають мільярдні дотації для того, щоб утримати державні залізничні компанії на плаву, а в Україні навпаки – держава чекає сплати дивідендів.

«Наше завдання в тому, щоб Укрзалізниця ставала ефективнішою з погляду собівартості надання послуг. Це все дозволить нам направити вивільнений ресурс на підвищення соціальних стандартів, оскільки останній раз для залізничників вони змінювалися два роки тому», – резюмував Іван Юрик.

Також, за словами Юрика, Укрзалізниця очікує у 2021 році на зростання основного прибуткового сегменту бізнесу – вантажоперевезень, де наразі вже фіксується позитивна динаміка.

«Також ми плануємо і далі продавати всі наші непрофільні активи і брухт, щоб генерувати додаткову ліквідність. Будемо продовжувати оптимізацію непріоритетних витрат, залишаючи тільки витрати за ключовими напрямами», – наголосив він.

Нагадаємо, за січень-лютий в Україні було транспортовано 85,1 млн тонн вантажів, що на 5,1% менше від показників аналогічного періоду минулого року.

Читайте також