Новини, Новини бізнесу

33% малого бізнесу втратило понад половину доходів

Третина підприємців, а саме 33% повідомляють про 50-75% втрат від доходів. Про це свідчать результати опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією серед учасників проєкту Unlimit Ukraine.

Також підприємства повідомляють про значне зростання дебіторської заборгованості. Ще 44% зазнали до 50% втрат від доходів, а 7% підприємств розглядають варіант закриття. Лише 14% заявили, що в них не відбулося жодних змін у роботі або ж навіть зріс дохід.

Згідно з дослідженням, аби досягнути до карантинних темпів розвитку, 38% підприємців знадобиться один рік, 25% – два та більше роки, 19% – близько шести місяців. Допомогти у відновленні компаніям можуть такі заходи підтримки від держави – зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, надання більш дешевого кредитного ресурсу та скасування штрафних санкцій за податкові порушення до кінця року.

Більшості компаній, а саме 48% вдалося зберегти заробітну плату персоналу у незмінному вигляді, тоді як 29% були змушені скоротити розмір оплати праці, а ще 19% – відправити працівників у неоплачувану відпустку. Зберегти персонал компанії у незмінному складі змогли 59% підприємств. Ще 33% компаній торкнулося скорочення, а от 6% навіть зараз шукають нових працівників.

При цьому, бізнес готовий повертатися до роботи – 54% компаній відновлять свою офлайн діяльність протягом травня-червня. Водночас 60% підприємців розглядають можливість повного чи часткового переходу на віддалений режим роботи. Окрім гнучкості в роботі, це ще й спосіб скоротити витрати на оренду офісу.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України підготував програму стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. Про це 27 травня, відкриваючи засідання уряду, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль

Читайте також