В серпні піввагон УЗ на “голландських аукціонах” подорожчав на 118 грн/добу
Новини, Тарифи

Без реформи уніфікація тарифів спричинить падіння доходів Укрзалізниці, — експерт

Уніфікація тарифів на вантажні перевезення залізницею є недоцільною без комплексного реформування Перевізника. Про це заявила заступник директора з представництва інтересів компаній-членів Європейської бізнес асоціації Світлана Михайловська, повідомляє “Главком”.

На її думку, система тарифів УЗ потребує комплексного перегляду. Однак для цього спочатку необхідно створити незалежний регулятор – Національну комісію з питань регулювання транспорту.

«Уніфікувати чинні застарілі тарифи в умовах явної необхідності перегляду всієї системи ціноутворення є недоцільним. Таке рішення може призвести до потенційного зниження вантажопотоку на 3% або 9 млн тонн/рік, зокрема за рахунок скорочення перевезень масових вантажів, що нівелює очікувані додаткові доходи Перевізника», – заявила Михайловська.

На думку фахівця, єдиним шляхом встановлення справедливих тарифів на послуги Укрзалізниці є системне реформування тарифів на перевезення після демонополізації компанії та створення профільного регулятора НКРТ.

Нагадаємо, раніше в ЄБА порахували, що у разі прийняття наказу, яким пропонується уніфікація тарифів на перевезення порожніх вагонів, бізнес втратить 4-5 млрд грн на рік.

Читайте також