Новини, Укрзалізниця

Андрій Рязанцев: Іван Юрик завчасно знав про заплановану медіаатаку на мене

Звільнений директор з розвитку бізнесу Укрзалізниці Андрій Рязанцев розповів Rail.insider передісторію свого звільнення.

Так, за словами експосадовця, уперше про те, що йому краще піти з УЗ, він почув восени минулого року. Тоді нібито про це Антону Саболевському заявив член наглядової ради Андерса Ослунда.

“Після чергової вечері Антон віз його додому на машині, і той йому сказав: “Андрію краще написати заяву й піти. Ми його, звісно, поважаємо, і він зробив багато чого хорошого, але до нього є претензії особистого характеру”.

Другий етап, за словами Рязанцева, був у грудні, коли наглядова рада доручила керівнику УЗ відсторонити його від виконання обов’язків та здійснити всі необхідні заходи для припинення трудових відносин. У результаті, доручення взявся виконувати Желько Марчек, який 28 лютого повідомив Рязанцеву про скорочення його посади. Таким чином після двомісячного терміну Рязанцев мав піти. Але змінилося керівництво й Рязанцев залишився.

Проте ненадовго, бо вже у травні Юрик покликав експосадовця в кабінет й показав фото заяви в поліцію, при цьому заявивши, що Рязанцев має написати заяву за власним бажанням, на випадок, якщо це все зіллють у ЗМІ.

“Спочатку Іван показує у себе на телефоні фотографії заяви тієї особи, яка потім з’явилася на екранах. “Пиши заяву, і також на фейсбуці, що ти попрацював і вирішив піти самостійно”. Я кажу, що мені треба все це обміркувати, але вирішив, що ніякої заяви я писати не буду. Мабуть, це не можна вважати прямими погрозами, але мені повідомили, що це однаково станеться, тільки за іншим сценарієм.

Ще був цікавий момент у розмові з Юриком: “Це на той випадок, якщо буде вкидання в ЗМІ”. Я ще тоді запитав, про що йдеться. Чому ми маємо побоюватися. Кажу: “Іване, у тебе там стукають у діжки, що ти вкрав 80 млн. Так ти теж повинен написати заяву за цією логікою? Люди ж написали, що ти вкрав. Ось і пиши заяву”. Це жартома, звісно. Тоді я не звернув серйозної уваги на вкидання в ЗМІ.”

За словами Рязанцева, того ж дня він поїхав в РВВС, у який подано заяву. Вона була оформлена через канцелярію, і яким чином потрапила до Юрика він не знає. Проте через кілька днів у ЗМІ потрапило відео.

“Через годину або дві я пішов на нараду до Веприцького й Пашкевича. Уже не пам’ятаю, з якого питання. Тут якийсь ажіотаж, і мене в коридорі спіймали й настійно привели назад до Івана, де він показує мені відео на цьому ресурсі й кладе на стіл папір. Після того, як побачив відео, спрацював інстинкт самозбереження. Я подумав, що якщо ця історія триває півроку й так закінчується, то наступний крок я не хотів би побачити. Перевіряти, на що люди здатні, не в моїх інтересах. Ось, власне кажучи, і все. Так я написав заяву”.

Крім цього, Рязанцев заявив, що в пресслужбі ще завчасно були заготовлені дві версії оголошення про його відставку: на той випадок, якщо він напише або не напише заяву.

Повне інтерв’ю колишнього топ-менеджера для Rail.insider читайте тут.

Читайте також