Укрзалізниця розпочинає проєкт з підвищення операційної ефективності
Укрзалізниця, Новини

Боротьба триває: В УЗ прокоментували позицію компанії щодо земельного податку та акцизу на пальне

В Укрзалізниці пообіцяли й надалі відстоювати свою позицію в міністерствах та відомствах щодо необхідності скасування сплати податку на землю під коліями та акцизу на пальне для компанії. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак під час круглого столу з бізнесом.

«Наша болюча тема — це податок на землю під нашими коліями. Це українська новела, коли земля під коліями обкладається податком, причому не за низькою ставкою. Торік ми сплатили майже 4 млрд грн податку на землю під коліями», — зазначив Володимир Жмак.

Він також додав, що компанія наполягатиме на відміні акцизу на пальне, який спрямовується на будівництво автошляхів.

«Ми будемо продовжувати лобіювати або відміну акцизу на пальне, яке використовують наші тепловози, або створення спеціального залізничного фонду за аналогією з дорожнім фондом, коли цей акциз буде йти не на розвиток автошляхів, а на розвиток залізничних магістралей», — підкреслив Володимир Жмак.

Зазначимо, що в січні–жовтні 2020 року Перевізник сплатив до місцевих бюджетів 7,1 млрд грн податків, з яких 3,1 млрд грн – земельний податок. Тим часом за цей період компанія отримала від місцевих органів влади лише 55,8 млн грн або 23% відшкодувань за надані послуги з перевезення громадян пільгових категорій у приміському сполученні. Загальний борг держави та органів місцевого самоврядування перед УЗ становить 2,3 млрд грн.

Водночас Всеукраїнський конгрес фермерів та низка інших організацій виступили проти податкових пільг для УЗ.

Нагадаємо, раніше УЗ ініціювала створення спеціального фонду розвитку залізничного транспорту, до якого будуть надходити кошти для виплат перевізником акцизу на пальне.

 

Читайте також