Через карантин бізнес втратив від 20% до 50% втрат від доходів
Новини, Економіка, Новини бізнесу

Через карантин бізнес втратив від 20% до 50% втрат від доходів

Майже половина компаній вже зафіксувала від 20% до 50% втрат від доходів. Про це йдеться в експрес-опитуванні підприємців, яке на початку тижня провела Європейська Бізнес Асоціація. Мета дослідження — з’ясувати, як вже вплинув карантин на бізнес та якою буде реакція на його продовження.

«Вже зафіксувала від 20% до 50% втрат від доходів. Ще 16% ухвалили рішення про зміну заробітної плати персоналу, а 14% – про скорочення штату» – йдеться в дослідженні.

У Європейській Бізнес Асоціації відзначили, що згідно з результатами опитування, вже зараз реакція бізнесу на таке рішення КМУ буде наступною: 23% планують зменшувати заробітну плату працівників, 17% – скорочувати штат, ще 6% – частково закривати бізнес, при цьому 23% не планують жодного скорочення чи зменшення, а 31% шукатимуть нові ніші для розвитку.

«Окремі бізнеси, так і на економіку в цілому, що в перспективі може позначитись і на добробуті населення. А якщо жорсткі обмежувальні заходи триватимуть ще місяць, то найпесимістичніші прогнози можуть виявитись ще дуже навіть оптимістичними. Адже запас міцності в компаній починає закінчуватись, а у малого бізнесу – його немає вже. Тому, разом з порятунком життів варто думати й про порятунок економіки», – зазначає Анна Дерев’янко, виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації.

Так, за попередніми оцінками, базовим прогнозом наслідків карантину є скорочення ВВП країни на 4%, а за менш оптимістичного сценарію падіння може скласти до 9%.

Читайте також