На підвищення спроможності залізничних перевезень буде направлено 2,7 млрд гривень, — Економічна стратегія
Новини, Укрзалізниця

Через «малодіяльні станції» Укрзалізниця втратила 460 млн грн, — ТСК

Укрзалізниця недоотримала 460 млн грн доходів від вантажних перевезень у 2019 році. Про це голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань перевірки та оцінки стану акціонерного товариства «Українська залізниця» Юлія Гришина написала на своїй сторінці у Facebook, передає Rail.insider.

Зауважимо, що 12 жовтня Верховний Суд підтвердив правомірність стягнення з АТ «Укрзалізниця» штрафу у 18,28 млн грн. Ці кошти АТ «Укрзалізниця» сплатило відповідно до рішення Антимонопольного комітету України.

«Цей рекет та додаткові побори з вантажовідправників було узаконено рішенням правління АТ «Укрзалізниця» від 18 грудня 2018 року, яким було затверджено та введено в дію «Порядок проведення рейтинг-аналізу діяльності вантажних станцій АТ «УЗ», — наголосила Юлія Гришина.

Вона також додала: «Ми встановили цей факт і те, що правлінням АТ «УЗ» на чолі з тодішнім головою — Євгеном Кравцовим — було вчинено цілу низку грубих порушень чинних нормативно-правових актів, які мають масовий характер, суттєво обмежують права вантажовласників та генерують корупційні ризики. Зокрема, серед грубих порушень менеджменту Укрзалізниці ТСК у проміжному звіті назвала і неправомірне стягнення подвійної оплати за обслуговування так званих малодіяльних станцій».

Так, у проміжному звіті ТСК констатовано, що такі протиправні дії менеджменту УЗ призвели до втрати за 2019 рік вантажообігу, пов’язаного з роботою малодіяльних станцій, на 23%, що еквівалентно втраті товариством приблизно 600 млн грн загальних доходів від перевезень. При цьому отримані додаткові доходи від завищення тарифів для зазначених станцій становили лише 140 млн грн.

«Прямі збитки державної Укрзалізниці від штрафу — 18,2 млн грн, та ще 460 млн грн — збитки від втрати доходів від вантажних перевезень. Отака корупційна економіка!» — акцентувала голова ТСК.

Юлія Гришина зауважила, що всі матеріали щодо відкриття кримінальних проваджень ТСК передала правоохоронним органам.

Як повідомлялося раніше, Держаудитслужба виявила в УЗ порушень на 61 млрд грн.

Читайте також